FORUM

ERGİN ALTUN

Magento E-ticaret Yazılımı

Magento : Ebay ve Paypalın iştirakleriyle kurulmuş. 2019 yılında adobe'ye satılmıştır. 1M yakın modülü ile pazarın %90 ini kapsamaktadır. Türkiyede büyük bir çok şirket Magento'yu tercih etmektedir. https://www.magento-tr.com 0850 885 2441

ERDAL VURAN

Merhabalar; Öncelikle şunu belirtmek isterim, Magento alt yapısı ile ileriye dönük büyüme noktasında ciddi sorunlar yaşanabilir, firmaların kendilerine özel yerel yazılım üretmesini daha doğru bir yaklaşım olur. Yerel ve Milli yaklaşımlar gelecek Türkiye'si içinde önemlidir.

Yanıtla

ERGİN ALTUN

Hayır tam aksine büyümeye yönelik hedefi olan tüm türkiyedeki büyük şirketler magneto 'yu tercih ediyor. Şöyle düşünün ortalama 1 yıl bir eticaret sistemini. yazılması orta ölçekli 5 yazılımcıya ihtiyacınız var her birine senelik 60 bin tl maaş ödiceksiniz. x 5 yapın. Bu yazılımcıların sizi yarı yolda bırakma ihtimaline karşılık güvencenizde yok. Paranız çöpe gitmiş olucaktır. Magento ve açık kaynaklı sistemler candır.

Yanıtla

SEMİH HÜKÜMDAR

Magento veya Hazır e-ticaret platformları yurt dışı kaynaklı yazılımlardır. 3. part modüllerin çok olması nedeni ile bir çok hata olmaktadır. magento hazır sistemler içerisinde en iyi olan yazılım olmasına rağmen bunu kullanmanız yerine, türkiyede hizmet veren kurumsal firmalardan alacağınız sistemler size daha sağlıklı katkı sağlayacaktır. www.hukumdar.com.tr sitesin de olan paketleri inceleye bilirsiniz.

Yanıtla

MEHMET SERHAN ÖZTUNÇ

Merhabalar. Bu tarz yazılımlar işinde uzman bir e-ticaret yetkilisi ile iş yükünün belirlenmesi ve firmanın yatırım potansiyeli ölçülerek kurulur. Firmaya göre, ücretsiz dağıtımı yapılan opencart, prestashop, magento gibi altyapılar kurulabilir. Çalışan profilleri ve çalışan kişi sayısı da bu yazılımların kurulumunda önemli olacaktır. Magento zor bir sistemdir. Eğer tek başına bir çok alanda çalışan kişi bu sistemi yönetmeye kalkarsa başarılı olamaz. Firma bu sisteme yatırım yapmazsa yine bir çok eklentisini kullanamazsınız. Eğer giriş seviyesi e-ticaret denemeleri yapan bir firma ise opencart veya prestashop ile başlamasını tavsiye ederim. İleride oluşturulan datalar dilenirse magentoya taşınabilir veya ücretli yazılım veren türk firmalarıyla anlaşılabilir. Tavsiyem arka planda müşteri hizmetleri bulunan türk yazılım firmalarıdır.

Yanıtla

ERGİN ALTUN

https://www.magento-tr.com destek alabilirsiniz.

Yanıtla