ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS), e-ticaret yapan işletmelerin kayıt altında olması ve e-ticaret verilerinin sağlıklı bir şekilde takip edilmesi amacıyla kurulmuştur. Bu kapsamda, bir işletmenin ETBİS’e kayıtlı olması ve internet sitesinde ETBİS karekodun bulunması, bu işletmenin sadece mevzuat çerçevesinde gerekli yükümlülükleri yerine getirdiğini göstermektedir.

Bir işletmenin ETBİS’e kayıtlı olması ve internet sitesinde ETBİS karekodun bulunması, bu işletmenin ve alışveriş web sitesinin güvenli olduğunu ve hukuka aykırı faaliyetlerde bulunmadığını/bulunmayacağını GARANTİ ETMEZ.

Önemle duyurulur

gunkutsaat.com

GÜNKUT TÜKETİM MALLARI SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

AKDENİZ MAH.CUMHURİYET BULV.NO:77 K:3 D:301-302 KONAK İzmir - Türkiye

Genel Bilgiler

Mersis No: 0438002348200015

Vergi No: 4380******

İşletme Adı: GÜNKUT TÜKETİM MALLARI SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

ETBİS’e Kayıt Tarihi: 11.10.2021

İşletme Türü: LİMİTED ŞİRKET

Kep Adresleri: gunkut@hs03.kep.tr

* Bilindiği üzere, şahıs şirketlerinde 26274 sayı ve 29.06.2006 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Vergi Numarası Tebliği uyarınca, TC Kimlik Numarası (VKN) olarak kullanılmaktadır.

İlgili şirketler için ETBİS'te Vergi Kimlik Numarası (VKN) olarak gösterilen TC Kimlik Numaraları, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yayımlanan Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri uyarınca maskelenerek yayımlanmaktadır.

Hakkında

İzmir'in köklü firmalarından 'GÜNKUT SAAT'in kurucusu Ahmed Hamdi Günkut'tur. (1903 -1982) · Ailesi Yunanistan'ın Mora yarımadasından göç etmiştir. Kendisi İzmir doğumludur. Çocukluğunda arkadaşları ile oynarken tüfekle yaralanmış, iyileşmesi çok uzun sürmüştür. Okulu bırakmak zorunda kalınca babası, güçsüz düşen oğluna meslek sahibi olması için ince bir sanat olan saatçiliği öğrenmesi amacıyla Hisarönünde Rum bir saat ustasının yanına çırak olarak vermiştir. (1918) · 1922 senesinde Türk ordusunun İzmir'e girmesiyle Rum olan ustası Yunanistan'a gitmiş, kendisi saatçi Fevzi Kaşlı'nın yanında çalışarak bilgi ve görgüsünü arttırmış işinde ustalaşmaya başlamıştır. · 1933-1934 senelerinde Kemeraltı-Balcılar içinde ilk dükkânını açarak ismen (saatçi Hamdi) tescil ettirmiştir. · Dükkânın ismi 'Yeni Hilal Saat Tamirhanesi' ilk kartviziti eski ve yeni Türkçe olarak soyadı kanunu çıkmadan önce basılmıştır. 21/06/1934 senesinde soyadı kanunu çıkınca ailesi GÜNKUT soyadını almıştır. · 1948 senesinde Kemeraltı- Anafartalar cad no:231-233 (tel: 7000) dükkânını genişletiyor. Oğulları Hüsameddin ve Sadettin ile birlikte Cortebert, Alpina, Hislon, Election, Nacar saatlerinin satış ve tamirini yapıyorlar. 1950 senesinde Ali Ruşen Görgün mağazaya katılıyor. · Her sene 20 ağustos-20 eylül tarihlerinde açılan İzmir fuarında İzmir ve Ege bölgesinden gelen ziyaretçilere açtıkları standlarda hizmet veriyorlar. · 1954 senesinde Hüsameddin Günkut, şu an merkezimiz olan Zeki Çobanoğlu Cad. no:7/B deki dükkânımızı açmıştır. Ali Ruşen Görgün ile birlikte çalışmaya başlamışlardır. Burası yeri itibariyle o senelerin gözde alışveriş merkezi konumundaydı. Ankara Palas Oteli, Vilayet Konağı, Saat Kulesi, Elhamra Sineması, Milli Kütüphane, Kemeraltı Çarşı Girişi, Vapur İskelesi bu bölgenin içinde yer alıyordu. O senelerde ekonomik şartlar saat ithalatının durmasına sebep olunca, saate ek olarak Hüsameddin Günkut kol düğmesi ve kravat iğnesi imalatı için atölye açarak çalışmaya başlıyor. A. Ruşen Görgün hem mağazada hem de atölyede destek oluyor. · 1950 senesinde Ahmed Hamdi Günkut ve oğulları ile birlikte çalışmaya başlayan damadı Ali Ruşen Görgün 1965 senesinde mağazayı devralıyor. Hüsameddin Günkut; Beril kol düğmesi, kravat iğnesi ve bijuteri, Sadettin Günkut ise serigrafi kollarını seçiyorlar. · 1994 senesinde Karşıyaka şubesi Bostanlı Açıkhava tiyatrosu karşısında açılmış, 1994-2004 senelerinde Ali Ruşen Görgün müşterilerimize saat satışı ve tamirinde kendisi hizmet vermiştir. 4. kuşak olarak sizlerle unutulmaz dostluklar, arkadaşlıklar, komşuluklar ve güzel anları paylaşmaktan mutlu ve gururluyuz.

Mal ve Hizmetler

- El işleri ve Hediyelik Eşya

- Giyim, Ayakkabı ve Aksesuar

- Kuyumculuk

Ödeme Türleri

- Banka kartı

- Havale / EFT

- Kredi kartı

Bu İşletmeye Ait Diğer Siteler